Certyfikat
„Zadowolony Konsument”

       Szkoła Podstawowa w Krzywej

Laboratoria Przyszłości w naszej Szkole

Od 1 września 2023 uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z zajęć robotyki
w ramach Laboratoriów Przyszłości. W ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych
i technicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii
i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.


Zajęcia z robotyki

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach z robotyki uczą się podstaw budowy robotów oraz tworzenia programów do ich obsługi. W zajęciach wykorzystywane są zestawy Abilix posiadające szerokie zastosowanie dzięki bogatym wyposażeniu: silniki, czujnik ruchu, koloru, odcienia szarości, dotyku i wiele innych elementów jak również podstawowe programowanie.
Zajęcia wspierają również rozwój dzieci w nauce przedmiotów ścisłych. Rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie.
Nauka programowania staje się zabawą.


Prezentacja projektów uczniowskich na Festynie Rodzinnym
w dniu 18.06.2023


Uczniowie naszej szkoły na Festynie Rodzinnym zaprezentowali projekty robotów zbudowanych i zaprogramowanych na zajęciach robotyki.


Zajęcia z robotyki w klasie III

Uczniowie klasy 3 rozpoczęli przygodę z robotyką. Zajęcia wprowadzają w świat robotów ukazując możliwości techniczne, działanie mechanizmów napędowych, zbieranie danych z wszelkiego rodzaju czujników oraz możliwości prostych robotów konstruowanych samodzielnie.


Zajęcia z robotyki grupy zaawansowanej.

Uczniowie klasy 6 wykorzystując doświadczenie i sukces w prezentacji swoich prac podnoszą poprzeczkę pracując nad nowym projektem. Założeniem jest połączenie ramienia chwytającego umieszczonego na platformie jezdnej wykorzystując wiele czujników do zbierania danych jak również kamery rejestrującej obraz części roboczej.Szkoła Podstawowa w Krzywej©        Zalecana przeglądarka: Mozilla FireFox